Forum bez lipy

Pełna wersja: Chcę studiować w Anglii
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Tak sobie myślę czy nie zdecydować się na podjęcie studiów w Anglii. Mam już pewne doświaczenie w branży logistycznej i chciałabym rozwinąć skrzydła za granicą. Znalazłem kilka ciekawych uczelni na których chciałabym studiować ale dręczy mnie jedna kwestia związana z językiem. Angielski mam na całkiem dobrym poziomie ale pewnie uczelnia będzie ode mnie wymagać potwierdzenia moich umiejętności lingwistycznych lub może sama przeprowadzi dodatkowe egzaminy. Zastanawiam się więc nad kursami językowymi aby zdobyć certyfikat poświadczający to, że znam język angielski na poziomie wymaganym przez uczelnie. Poradzcie...
Hej! Jeśli planujesz studia na uniwersytecie w Wielkiej Brytanii to trzeba będzie posiadać odpowiednie umiejętności i kwalifikacje z języka angielskiegoprzy składaniu wniosku o przyjęcie. Wiele ośrodków szkoleniowych i centrów przygotowawczych ma specjalne kursy dla studentów, którzy chcą studiować na uniwersytetach w Wielkiej Brytanii. Wybierz jeden z tych kursów, które przygotują Ciebie do egzaminu jaki może być dowodem umiejętności językowych na odpowiednio wymaganym poziomie. W większości przypadków wystarczający będzie certyfikat z CAE lub IELTS. Dowiedz się dokładnie jakie wymagania językowe są na uczelni na której zamierzasz studiować i wtedy podejmij decyzję na który egzamin Cambridge English się zdecydować.
Witaj. Ja już mam to za sobą, a jeśli mowa o International English Language Testing System (IELTS), to jest to egzamin IELTS który sprawdza umiejętności języka angielskiego w kontekście akademickim. Dostarcza dowód, że masz odpowiednie umiejętności z języka angielskiego, które są niezbędne do studiowania na uniwersytecie w Wielkiej Brytanii (a także w Australii, Kanadzie i Nowej Zelandii).
Większość szkół językowych czy centrów przygotowawczych oferuje dwa kursy IELTS: Introduction to IELTS i IELTS Examination Preparation. Aby móc przyłączyć się do kursu IELTS Introduction to oczywiście trzeba mieć poziom angielskiego na B1 wg. Council of Europe's Common European Framework dla języków nowożytnych (jest to poziom Intermediate czyli średnio-zaawansowany). Kurs trwa zwykle do kilkunastu tygodni. Aby wziąć udział w kursie IELTS Examination Preparation trzeba mieć angielski na poziomie B2 wg. CEFR dla nowoczesnych języków (to poziom Upper-Intermediate czyli średnio-zaawansowany wyższy). Kurs ten trwa również do kilkunastu tygodni Studenci mają praktyki ze wszystkich 4 części egzaminu: mówienie, słuchanie, czytanie i pisanie. Praktyka ta obejmuje zadania egzaminacyjne oraz egzaminy próbne.
Przekierowanie