Forum bez lipy

Pełna wersja: Najlepszy sposób na zaprzestanie picia alkoholu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Otwarcie muszę przyznać się do tego że jestem alkoholiczką. Wiem juz że bez alkoholu nie jestem w stanie funkcjonowac, cala sie trzese i jestem zla jesli sie nie napije. Moj dom wyglada jak melina, wszedzie walaja sie butelki i smieci. Wiem ze powinnam isc do lekarza moze do jakiegoś ośrodka ale chce najpierw sprawdzić swoją silną wolę i spróbować samodzielnie sie wyleczyć. Podobno niektórym się udaje. Czy znacie jakiś sposób?
Niestety nie ma takiego sposobu. Sama widzisz, potrzebujesz sposobu żeby przestać co oznacza że nie masz tak silnej woli aby przestać od tak. Wiem co mówię bo również byłem w tym miejscu co Ty. Pomyślałem że mogę tak z dnia na dzień zrezygnować w jakimś szczytnym celu, ale ani rodzina, ani nic innego nie potrafiło mnie wystarczająco zmotywować bo to alkohol był zawsze nadrzędnym celem.
Więc jak sobie poradziłeś?
Poszedłem do ośrodka Alkohol Terapia pod Poznaniem. Zdałem się na pomoc specjalistów i zamiast zastanawiac się, w jaki sposób zaprzestać picia skoncentrowałem się na swoim życiu, i swojej osobowości żeby być takim człowiekiem jak chcę również dla mojej rodziny. Było to trudne ale się udało i jestem bardzo zadowolony z mojej decyzji.
Przekierowanie